Nasze źródła inspiracji to przysłowiowa studnia bez dna. Jak się okazało, poprzedni tekst to była tylko rozgrzewka. Dlatego wracamy do Was z drugą (i na pewno nie ostatnią) porcją nazwisk, kont w mediach społecznościowych i podcastów, na które zaglądamy w wolnym czasie.
Poprzednio polecaliśmy Wam konto o trendach. Można powiedzieć, że ten podcast w jakimś stopniu się z nimi łączy. To kilkanaście fascynujących odcinków, w których spekuluje się, a właściwie przewiduje, jak będzie wyglądała nasza rzeczywistość za te niecałe 20 lat. Jeśli interesują Was nowe technologie to to jest obowiązkowa pozycja na Waszej liście.
Kolejny podcast na naszej liście. I kolejny związany z nowymi technologiami. Postępująca cyfryzacja świata, mity z nią związane, a także kompetencje, które warto mieć to temat przewodni krótkich pogadanek (od niedawna w bardzo przyjaznej, podcastowej formie) Jowity Michalskiej, założycielki Digital University.
Marka założona przez Joannę Banaszewską uczy, jak profesjonalnie prowadzić konto na Instagramie. Specjaliści Akademii na bieżąco przeprowadzają nas przez meandry algorytmu aplikacji, podpowiadają, co zrobić, aby zwiększyć zaangażowanie pod postami i dzielą się swoimi sposobami na piękny, spójny feed. To duża dawka darmowej wiedzy, a z biznesowego punktu widzenia przykład na to, w jaki sposób zmonetyzować własną wiedzę i doświadczenie.
Czyli @nataliaostory na Instagramie. Jeden z najciekawszych profili (a właściwie osób), który uczy, jak w 101% wykorzystać potencjał w treściach wideo. Nie tylko na IG, ale i na platformie Tik-tok. A nie musimy dodawać, jak wielka obecnie jest ich siła. Jej ujęcia, pomysły na kadry i nietuzinkowe przejścia naprawdę robią wrażenie.
I właściwie nic więcej nie trzeba pisać. Nazwisko, które jest marką samą w sobie na scenie marketingowej. Jego “Narratologia” czy “Zakamarki marki. Rzeczy, o których mogłeś nie wiedzieć, zapomnieć lub pominąć podczas budowania swojej marki” to jedne z podstawowych lektur dla osób związanych z branżą kreatywną. Dużą dawkę inspiracji i wiedzy dostarcza także blog marketera.
Sympatia, reguła wzajemności, społeczny dowód słuszności, autorytet, zaangażowanie, reguła niedostępności. To sześć reguł wpływu społecznego, które amerykański profesor psychologii opisał w swojej książce. Są niezastąpione na przykład w copywritingu sprzedażowym, podczas tworzenia kampanii reklamowych lub landing page’y, które mają wygenerować jak największy zysk.
Oceń artykuł:
Daria
...